Magia Uzbekistanu

Uzbekistan jest jednym z azjatyckich państw, które jako jedno z dwóch na świecie posiada status kraju podwójnie śródlądowego. Oznacza to, że ani on, ani żaden z sąsiadujących krajów nie posiada dostępu do morza.

Cechą charakterystyczną Uzbekistanu jest zróżnicowane ukształtowanie powierzchni. Można tu odnaleźć zarówno suchy płaskowyż Ustiurt, pustynię Kyzył-kum, zieloną Kotlinę Fergańską, jak też góry Tienszan i Ałtaj. Na terenie Uzbekistanu płyną dwie z największych rzek Azji: Amu-daria oraz Syr-daria. W czasie wycieczki, warto odwiedzić miasto Buchara, w którym znajduje się mnóstwo mauzoleów i meczetów, a każdy dom ma status zabytku. Wycieczka do Uzbekistanu to także możliwość odwiedzenia miejscowości Chiwa, do której droga prowadzi przez pustynię.

Będziemy mogli podziwiać tam okazałe stare mury, nad którymi unosi się błękitny meczet. Uzbekistan – wycieczki do krainy wielkich rzek, gorących pustyń i fascynujących zabytków!

PROGRAM

TASZKENT – CHIWA – BUCHARA – GIZDUVAN – AJDAR-KUL – NUROTA – SAMARKAND

11 dniowy wyjazd, pełen atrakcji i wrażeń.

TERMINY I CENY

Terminy i ceny dostępne u konsultanta Ideal Travel pod numerem telefonu 61 646 8 767 lub pod adresem info@ideal-travel.pl .

Chcesz polecieć na ten program w małej grupie, ze znajomymi lub z rodziną?

Napisz do nas: info@ideal-travel.pl .

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

przelot na trasie Warszawa – Pekin, Hongkong – Warszawa z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie – 1 szklanka napoju), lokalny transport – bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych – miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale), klimatyzowane autokary, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota.

Cena nie zawiera

  • BILETY WSTĘPU
    Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć ok. 80 USD.
  • NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki dla przewodników lokalnych sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.
  • DODATKOWE OPŁATY
    W prawie każdym obiekcie zabytkowym pobierana jest opłata za fotografowanie – ok. kilku USD.